עצמאיים בתחום המזון – אל תוותרו על מה שמגיע לכם: כך תבדקו האם מגיעים לכם החזרי מס

בשנים האחרונות המודעות להחזרי מס עלתה באופן משמעותי בכלל הציבור. למרות שחלק מציבור העצמאיים עשוי לחשוב כי קבלת החזר היא אופציה בעבור שכירים בלבד, אולם גם אתם כעצמאיים העוסקים בתחום המזון יכולים לבדוק האם מגיע לכם החזר, ובהתאם לכך גם לא לוותר על הזכויות המגיעות לכם. מה חשוב לדעת אודות החזר מס וכיצד תוכלו לבצע את ההליך? כל הפרטים בכתבה.

החזר מס לעצמאיים – כל מה שצריך לדעת

תשלומי המיסים הם אחד מהנדבכים המורכבים ביותר בניהול עסק. למעשה, ציבור העצמאיים נדרש לשלם את סכומי המס בהתאם לפנקס מדמות שנתי, אותו מקבלים בתחילת כל שנה. לאחר שהוגש דו"ח שנתי, מחושב גובה המס ובמידה ונמצא כי היה פער אותו שילמתם במהלך השנה לבין תשלום המס בפועל, ניתן יהיה לקבל החזר מס. החזר מס הוא למעשה החזר הניתן על ידי רשות המיסים בעבור עצמאיים וכן שכירים שנוכו להם סכומי מס גבוהים במהלך השנה בעקבות היה דיווח על שינוי במצב המשפחתי, שינוי בגובה ההכנסות, הפקדות עצמאיות לקופת חיסכון וכן החזר המתקבל בעקבות הוצאות מוכרות כמו למשל הוצאות דלק, דמי שכירות, ביגוד, הוצאות משפט וכן הפקות למכשירי חיסכון, כמו למשל ביטוח אובדן כושר עבודה. לעיתים מדובר בגובה מימון גבוה במיוחד, מה שהופך את הנושא של קבלת החזר למשמעותי מאוד בעבור כל עצמאי. כדאי לבצע בדיקת זכאות להחזר מס מאחר והיא מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם לבחון את הזכאות בקלות ודרך האינטרנט, כחלק מהבנה כי הקדמה האינטרנטית מאפשרת להפחית את ההתעסקות הבירוקרטית שהייתה כרוכה בעבר בתחום הזה.

הקדמה האינטרנטית וכן היכולת לבצע את תהליך הבדיקה בקלות הוא זה שהופך את הנושא של החזר מס לבעל משמעות, הן בעבור שכירים והן בעבור עצמאיים.

 

 

כיצד מתבצע הליך של קבלת החזר מס?

אם אתם סבורים כי רשות המיסים גבתה סכומי מס גבוהים בעקבות תשלום מקדמות, אתם יכולים להגיש בקשה דרך מילוי של טופס 1301. את הדו"ח הזה אפשר להגיש דרך רואה החשבון או באופן עצמאי דרך האתר של רשות המיסים. שימו לב כי במידה ובדקתם את תזרים המזומנים וגיליתם כי הרווחתם סכומי כסף הנמוכים בגובה של כ-60,000 ₪ במסגרת של עסק המתמחה בתחום המזון, אתם זכאים להגיש רק את טופס 137 שהוא טופס מקוצר. באתר של המרכז להחזרי מס ניתן לבצע את הבדיקה הראשונית באמצעות מחשבון סימולציה המקנה לכם אינדיקציה ראשונית, ומיד לאחר מכן להתחיל בהליך אל מול רשות המיסים או במסגרת של ליווי מקצועי אותו אתם מקבלים דרך נציגי האתר.

מדוע כדאי לנצל את ההזדמנות כבר עכשיו?

על פי ההערכות ברשות המיסים ישנם מיליונים של שקלים המיועדים בעבור שכירים ועצמאיים, במסגרת של קבלת החזר מס. ניתן להגיש את הבקשה של קבלת החזר עד לשבע שנים אחורה, ועל כן רצוי כבר עכשיו לנצל את הפלטפורמה האינטרנטית של האתר להחזרי מס המעניק לכם את היכולת להפחית את ההתעסקות אל מול רשות המיסים ולהוביל לקידום של החזר שיכול להגיע גם לאלפי שקלים. מדובר בהזדמנות המאפשרת לקבל את המעטפת שתסייע לכם למצות את הזכויות המגיעות לכם כחוק, בתור עצמאיים.

לסיכום

קבלת החזר מס לעצמאיים יכולה להתבצע באופן קל ופשוט יותר מאי פעם. באתר של המרכז להחזרי מס ניתן לקבל שפע של מידע עדכני לצד מחשבון סימולציה, לטובת בדיקת זכאות ראשונית.

מאמרים אחרונים

איך הישראלים אוכלים?

נגישות