ארוחת שבת: כל מה שצריך כדי לנהל את הארוחה המשפחתית הכי חשובה בשבוע

ארוחת השבת היא ארוחה בעלת אספקט רוחני משמעותי, בייחוד על רקע כניסת השבת כמו גם החשיבות של התכנסות משפחתית ביחד. אם אתם רוצים לנהל את הארוחה המשפחתית ברמה הגבוהה ביותר, להלן כל הפרטים שיסייעו לכם להוביל ליצירה של שולחן חגיגי ומכובש המתכתב עם היום החגיגי הזה. מוכנים? בואו נתחיל!

 כוס לקידוש

אחד מהאלמנטים המזוהים ביותר עם ארוחת השבת כולל כמובן את הקידוש. על מנת לשדרג את הטקס, פריט שיוסיף אווירה חגיגית לשולחן הוא כמובן כוס לקידוש, כאשר כיום ניתן לבצע רכישה של כוסות בעלות כספית אטרקטיבית ועם שימת דגש על אלמנטים מיוחדים, כמו למשל חריטה על גבי הכוס. הקפידו לבחור בכוס עשויה מנירוסטה או מחומר גלם איכותי אחר, לצד בחינה כי הכוס עברה בדיקה קפדנית של סופר סת"ם ירא שמיים אשר בחן כי אכן מדובר בכוס הלכתית, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מענה המשלב בין אסתטיקה וקדושה במסגרת של ניהול ארוחת השבת.

ברכת המזון

לפני שיושבים לאוכל, נהוג לומר את ברכת המזון, בין אם מדובר בברכה בנוסח אשכנז או בנוסח אחר. החדשות הטובות הן שאפשר להזמין דרך חנויות המתמחות בתחום את ברכת המזון ולתלות על הקיר, ובהתאם לכך להוביל ליצירה של אלמנט דקורטיבי יפהפייה אשר מתכתב בצורה מושלמת עם האווירה החגיגית של קדושת השבת. מדובר בהזדמנות גם להתחבר למסורת כמו גם לברך על המזון והשפע, רגע לפני שמתיישבים לשולחן החגיגי.

חלה

במסגרת הקידוש נהוג לברך על הלחם. אפשר לשדרג את החוויה באמצעות אפייה עצמאית של חלות, ולנצל את ההזדמנות לטובת הפרשת חלה אשר לה מיוחסות שפע של סגולות לפרנסה טובה, בריאות, הצלחה ועוד. על כן, שילוב של חלות מעשה ידכם, כאשר כאן תוכלו למצוא מדריך לאפייה של חלות, אולם אל תשכחו גם להוסיף כיסוי לחלה, וזאת מתוך מטרה לשדרג את הנראות של השולחן הגיגי לקראת בואה של שבת קודש.

 

 

יין משובח

בעידן שבו יש שפע של אפשרויות לבחירה, אפשר ואף רצוי לזנוח את משקה התירוש המוכר ולעבור ליין איכותי שיעניק לכם את היכולת לשדרג את הטקס ולהפוך אותו לחגיגי עוד יותר, כל זאת בזכות יין איכותי אשר אותו מציבים במרכז השולחן. כל מה שצריך הוא לגשת לחנות יין או לבצע רכישה אונליין, כחלק מיצירה של מענה המגיע לידי ביטוי באמצעות שילוב של יין אשר ישמח לבב אנוש ואף ישתלב בצורה מושלמת עם האווירה החגיגית של יום השבת.

מפה לבנה חגיגית

בשביל להשלים את האווירה אפשר ואף רצוי לרכוש מבעוד מועד מפה לבנה וחגיגית. מדובר באלמנט פשוט אך מרשים מאוד מבחינת הנראות שלו, כאשר אפשר לבצע רכישה של מפות בעלות כספית נוחה ואף לבצע את ההזמנה עד הבית. שילוב של מפה חגיגית ביחד עם פמוטים, חלות, יין משובח וכמובן כוסות וכלי שולחן יהפכו את השולחן לחגיגי ויפהפייה בעקבות כניסת השבת.

לסיכום

באמצעות הסקירה אותה הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו לשדרג את הנראות של שולחן השבת וזאת באמצעות רכישה של תשמישי קדושה כמו למשל כוס קידוש, כיסוי לחלה לצד פריטים כמו למשל מפה לבנה חגיגית או יין וחלה. מומלץ לבצע את ההזמנה של הפריטים בתחילת השבוע, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר ליצירה של מענה המגיע לידי ביטוי במסגרת של חגיגות השבת המתקיימות בבית.

מאמרים אחרונים

איך הישראלים אוכלים?

נגישות