עושים סדר: אילו תוספי תזונה הכי מומלצים?

אם עד לפני מספר שנים שוק תוספי התזונה היה מצומצם וידוע רק למעטים, כיום מדובר בענף שהפך לחלק בלתי נפרד משגרת החיים של לא מעט ישראלים, וזאת בשל ריכוז גבוה של מינרלים, ויטמנים כמו גם חומצות אשר נועדו לסייע לטובת מגוון רחב של מצבים בריאותיים אבל גם קוסמטיים. יחד עם זאת, המגוון הגדול של תוספי התזונה עשוי לבלבל, ועל כן בחרנו להציג את

תוסף תזונה כורכרמין

אחד מתוספי התזונה הנמכרים ביותר הוא תוסף התזונה כוכרמין. מדובר בתוסף המבוסס על מיצוי של שורש הכורכרמין שבו נעשה שימוש מזה למעלה מ-5,000 שנים בתרבות המזרח, כחלק מטיפול וסיוע במצבים כמו למשל בעיות במערכת העיכול לצד חיזוק המערכת החיסונית. הסיבה לכך כי מדובר בתוסף מומלץ נובע בעקבות היותו תוסף נחקר מאוד, כאשר על פי ההערכות בוצעו בכל רחבי העולם אלפי מחקרים שבדקו את היתרונות הבריאותיים שלו.

תוסף תזונה קולגן

תוסף תזונה קולגן מכיל ריכוז גבוה של חלבון הקולגן אשר מצוי בשיעור של כמעט 80% בעור הפנים, אבל גם בציפורניים, שיער, סחוסים  ועוד. על כן, שילוב של התוסף הזה בשגרה עשוי לסייע לטובת שיפור מרקם עור הפנים לצד חיזוק השיער והציפורניים לצד יתרונות נוספים בעבור ספורטאים, כחלק מספיגה מוגברת של קולגן אשר נועד למנוע שחיקת הסחוסים ובהתאם לכך גם להוביל לשיפור ביצועים.

 

 

אומגה 3

חומצות האמינו המצויות בתוך האומגה 3 מהוות דרך מצוינת לספק לגוף אספקה שוטפת של חומצות החשובות לבריאות, גם אצל מבוגרים וגם אצל ילדים. כאן תוכלו לקרוא בהרחבה מידע אודות אומגה 3 ומדוע כדאי לשלב אותו בתפריט היומי, כחלק מהבנה כי מדובר בתוסף בעל חשיבות בריאותיות מהמעלה הראשונה, בייחוד בשל הריכוז הגבוה של חומצות האמינו אשר מיועדות לטובת חיזוק המערכת החיסונית וכן התמודדות אל מול רדיקלים חופשיים.

פרוביוטיקה

פרוביוטיקה הוא תוסף תזונה המכיל ריכוז גבוה של חיידקים ידידותיים אשר מתמקמים באזור הקיבה ובהתאם לכך מסייעים לטובת חיזוק מערכת העיכול וכן מערכת החיסון. נהוג לקחת את התוסף הזה במקביל לנטילה של אנטיביוטיקה אשר מחלישה את מערכת החיסון. בשל כך, נטילה של פרוביוטיקה מהווה דרך מצוינת להגברת החיידקים הטובים. הוכחה לכך ניתן למצוא גם בהמלצה מצד הקהילה המדעית לנטילה של התוסף, כל זאת בלווי ובייעוץ מקצועי המתבצע אל מול הרופא המטפל ורק לאחר בדיקה כי אכן מדובר בתוסף המכיל ריכוז גבוה של חיידקים – עם עדיפות למעל 50,000.

איך לבחור את התוסף המתאים ביותר?

על מנת לבצע בחירה מדויקת של תוספי תזונה, רצוי קודם כל לגשת לבדיקת דם ולבחון את התוצאות של הבדיקה אל מול הרופא ואף להתייעץ איתו לגבי נטילה, בוודאי אם יש לכם רקע בריאותי. שימו לב כי לא כל תוסף מתאים לכל אחד ועל כן ההחלטה לגבי נטילה צריכה להתבצע בהתאם לצרכים שלכם ועם שימת דגש על התייעצות עם הרופא.

לסיכום

באמצעות בחירה נכונה בתוספי תזונה בכך, תוכלו לנצל הקדמה הטכנולוגית והמחקרית של ענף זה לטובת צרכים בריאותיים וגם לצרכים קוסמטיים, ללא תופעות לוואי ועם שימת דגש על ניצול הרכיבים המצויים בתוך התוסף. לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה, בדקו כי החברה ממנה אתם רוכשים, כל זאת מתוך מטרה להוביל להשקעה כספית משתלמת אשר תאפשר לכם לנצל את הרכיבים המצויים בתוך התוסף, ללא תופעות לוואי.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

איך הישראלים אוכלים?

נגישות