האם אפשר לזרז צמיחת שיער באמצעות תזונה?

תופעה של נשירת שיער היא תופעה מוכרת שמתרחשת הן אצל גברים והן אצל נשים, במידה שווה. למעשה, בשנים האחרונות אנו עדים למגוון רחב של טיפולים אלטרנטיביים שנועדו לספק תמיכה לזקיקי השיער, ובהתאם לכך להוביל לזירוז של צמיחה מחודשת של שיער. הסיבה לכך נובעת בשל חוסר שביעות הרצון של גברים ונשים כתוצאה מהמראה של השיער, בייחוד כאשר נוצרים אזורי התקרחות ודילול שמשפיעים באופן ישיר על הדימוי והביטחון העצמי. בעולם שבו האסתטיקה הפכה לחשובה יותר מאי פעם, אין ספק כי הרצון ליצור צמיחה מחודשת של שיער הוא רצון ברור ובעל חשיבות עצומה לביטחון והדימוי העצמי. אולם, חשוב לזכור כי הבסיס לצמיחה מחודשת של שיער אינו שימוש בתרופות סבתא או מסכות, אלא מתחיל קודם כל בתזונה שלכם.

כיצד התזונה משפיעה על קצב צמיחת השיער?

תופעה של נשירת שיער עלולה להופיע בעקבות מחסור תזונתי. קיים קשר הדוק בין תזונה לבין חוזק השיער, ועל כן חשוב קודם כל לבצע בדיקות דם בשביל לבחון האם ישנם חוסרים תזונתיים משפיעים על קצב הנשירה ועל חוזק השיער – בעיקר ברזל, אבץ וכן חומצה פולית. מדובר במינרלים כמו גם ויטמינים אשר חיוניים לטובת צמיחה מחודשת של שיער וכן חיזוק שורש השיער, ועל כן אם התזונה שלכם אינה מאוזנת וכוללת מגוון רחב של מזון מתועש, התוצאה הישירה היא קצב מוגבר של נשירה וכן עיכוב של צמיחה מחודשת. על מנת להתגבר על המחסור התזונתי נדרש לפנות לאחר ביצוע הבדיקות לתזונאית המתמחה בתחום, מתוך מטרה לבנות תפריט מותאם אישית המאפשר לא רק לעכב את הנשירה אלא גם לזרז את צמיחת השיער המחודשת.  יחד עם זאת, חשוב לזכור כי שינוי תזונתי לא מתבצע ביום אלא למשך תקופה ארוכה. התמדה, גיוון וכן יצירה של תמהיל ארוחות מסודר הוא זה שיאפשר לכם להתמודד בצורה הטובה ביותר עם הנשירה, ובהתאם לכך לעודד צמיחה מחודשת של שיער באזורים רבים בקרקפת.

האם אפשר לזרז צמיחת שיער באמצעות תזונה?

מה מומלץ לשלב בתפריט בשביל לעודד את צמיחת השיער?

מזון אותו מומלץ לשלב בתפריט בשביל לעודד חידוש צמיחת השיער כולל בין היתר: דגים מסוג סלמון או סרדינים אשר ידועים בריכוז הגבוה של אומגה 3 שמשפיע באופן ישיר על חוזק השיער אך גם על הציפורניים והעור, פירות כמו גויאבה, בננה וקיווי הגדושים בוויטמינים שתורמים לעידוד מחודש של צמיחת השיער וכן תה ירוק שנמצא בשורה של מחקרים כבעל השפעה מצוינת על השיער, בשל נוגדי החמצון המצויים בו. בנוסף, הפחתת מזון מתועש הוא בעל חשיבות עצומה בכל הקשור להתמודדות עם נשירה, מאחר ומזון עתיר בשומן ובסוכר משפיע באופן ישיר על הגוף ובהתאם לכך גם על השיער. איזון הוא שם המשחק, כאשר הדגש שלכם בתהליך שינוי תזונתי צריך להיות שילוב בין מזון עשיר במינרלים לצד שימוש בתוספי תזונה שיכולים גם הם לסייע לטובת התגברות על חוסרים תזונתיים שמשפיעים על קצב צמיחת השיער.

לסיכום

לתזונה יש תפקיד משמעותי בכל הקשור לעיכוב נשירה ובהתאם לכך גם זירוז צמיחה מחודשת. אין מדובר בתרופת קסם אלא בתהליך ארוך טווח שדורש מכם מחויבות, מיקוד והבנה כי דווקא הדברים הקטנים כמו למשל הגברת צריכה של פירות וירקות והפחתה של ממתקים היא זו שתסייע לכם להוביל ליצירה של מראה שיער מלא, מבריק וחזק כי כשהגוף מקבל את מה שהוא צריך, התוצאה היא איזון שמגיע לידי ביטוי הן בגוף ולא פחות מכך, גם בנפש.

***המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

איך הישראלים אוכלים?

נגישות