האם אתרים של חברות מזון גדולות צריכים שרת VPS?

לכל עסק יש מנגנונים מסוגים שונים, חלקם עסקיים וחלקם מכונות ופסי ייצור. חברת מזון למשל, עשויה להפעיל קווי ייצור מזון שונים, שבסופם תהליכי אריזה, קירור ושמירה של המזון ולבסוף הפצתו ליעדי המכירה. כל זאת עובד כמו מעין מכונה משומנת היטב (במקרה הטוב). ניתן לראות גם את אתר העסק כמעין מכונה אחת מתוך רבות, במסגרת הפעילות המסודרת הזו. מה זה אומר מבחינת יעילות של אותה ה"מכונה"? מהם שרתי VPS וכיצד הם עשויים לתרום לכך?

השרשרת והחוליות החלשות

חברת מזון גדולה היא כאמור כמו מעין מכונה מורכבת. אם זו חברה מצליחה, משמע ש"מכונה" זו יעילה במיוחד. אתר האינטרנט של חברת המזון עשוי לאפשר רכישת מוצרים מסוימים וקבלתם עד הבית. במקרה כזה, יש לו חשיבות לא רק תדמיתית וככלי למתן מידע שימושי (כמו כתובות סניפים) אלא גם חשיבות רבה, כמעין סניף נוסף. זהו מקור הכנסה חשוב עבור העסק. Virtual Private Servers הוא סוג שרתים אשר מסייע להפיק מכך את המיטב. באמצעות שכירת שרת כזה מספק איכותי כגון GNS, ניתן לקבל כמה תועלות מיוחדות. לתועלות אלה כפי שתראו עוד מעט, יש השלכות גם ברמה הטכנית, אבל (וזה המשמעותי יותר) גם ברמה העסקית. בואו נראה מה זה אומר בפועל.

מהו שרת VPS בעצם?

אנו מדברים באופן ספציפי, על Virtual Private Servers כשירות ענן. זה אומר שרת ששוכרים, במקום לרכוש ולהתקין שרת בתוך העסק. פירוש הדבר, שיש לנו כאן:

  • "בענן" ו"וירטואלי" – מחד, השרת עובד כמו שרת פיזי רגיל בעסק. מאידך, אין צורך לתחזק אותו, לתקן כשיש תקלה, לשדרג בהמשך וכדומה. כל זה עניינו של ספק השירות ואתם כלקוח רק משתמשים בשרת. אם יש תקלה, אפילו לא תדעו על כך, מאחר ששרת אחר של הספק יתפוס את מקומו מאחורי הקלעים.
  • "פרטי” – הוא עשוי להיות פעיל על שרת פיזי (אצל ספק השירות) שבו פועלים עוד שרתים וירטואליים. אך מבחינתכם זהו שרת לשימושכם בלבד.

 

כיצד הוא מסייע?

מלבד ההיבטים הכספיים של צריכתו כשירות ענן, שרת VPS מצטיין בגמישות שתסייע לכם. הכוונה ליכולת לעמוד בקלות, בדרישות משאבים משתנות. היקף הכניסות לאתר עשוי להשתנות מאוד ושרת VPS מגיב לכך במהירות וללא הגבלה. נקודה זו, מאפשרת להתמקד בתועלת העסקית של האתר ופחות להיות מוטרדים ולהוציא משאבים על התמודדות עם היבטים טכניים שלו. הדבר גם מסייע כמובן להבטיח קבלת רווח מרבי מהאתר. זאת, מאחר שלא יהיה מצב שבו הוא לא עומד בעומס. קצב המכירה לא ייחלש ותצומצם התופעה של לקוחות שנוטשים את האתר בגלל איטיות.

עוד נקודות חשובות

שרתי VPS זמינים מחברת GNS, במחיר של החל מ-$4 לחודש בלבד. אלה כמה תכונות בולטות שלהם והמשמעות העסקית שלהן:

  • הקמה מהירה – ניתן להקים שרת כזה בתוך דקה. פשוטו כמשמעו! כך שתוכלו להוסיף שרתים מסוג זה, אולי לאתרים נוספים, בקלות רבה.
  • יציבות וביצועים מיטביים לאתר, תמיד – תודות לשימוש ב-18 חוות שרתים בפריסה גלובאלית.
  • אמינות טכנית – בין השאר, תודות לשימוש באחסון מודרני מסוג SSD.
  • עמידות בדרישות גבוהות במיוחד – תודות להצעת היקף תעבורה ללא הגבלה וכן IOPS (פעולות פלט קלט לשנייה) ללא הגבלה.
  • מודל תשלום ידוע מראש – חבילת שכירת השרת שתבחרו, היא דבר שתוכלו לשנות בהמשך בקלות. אבל במהלך השימוש עצמו, חשוב לשים לב שזו עלות קבועה. אם זה היה שרת פנימי בעסק, היו כאמור מגוון עלויות אחרות, על הטיפול בשרת וכדומה. כך שהעלות לחודש הייתה עשויה להשתנות מאוד ולא להיות ידועה בדיוק מראש. מודל הענן ושכירת השרת, מפשטים את העניינים מבחינה זו מאוד. כלומר, משלמים סכום קבוע (ונוח) לחודש, אשר גם ידוע לכם מראש.

לסיכום

שרת VPS הוא בין האלמנטים הטכניים אשר כדאי במיוחד לשקול ליישם, לשם שיפור תועלות האתר שלכם.

מאמרים אחרונים

איך הישראלים אוכלים?

נגישות