עברתם את המיונים לכלל חמ"ן? יש סיבה למסיבה!

יחידות מיוחדות בצה"ל מציבות רף כניסה מיוחד ומאתגר למדי. כך שאם עברתם את המיונים עבור מה שנקרא כלל חמ"ן, זה לא דבר של מה בכך. אז מזל טוב וכל הכבוד! מה עכשיו? מה לגבי מסיבת גיוס? את רוב האנרגיות שלכם בוודאי ריכזתם לאחרונה בקבלה למסלול מיוחד זה בחיל המודיעין, אך גם מסיבת גיוס דורשת הכנה וביצוע יעילים! אז תרשו לנו לעזור לכם מעט לגבי זה.

מסלול כלל חמ"ן – דלת הכניסה שלכם לחיל המודיעין

מסלול כלל חמ"ן הוא למעשה מיון כללי לחיל המודיעין. זה לא סוף תהליך המיונים אלא רק ההתחלה, אך זו היא התחלה מצוינת. מכאן ניתן להמשיך למגוון כיוונים מעניינים בחיל זה, כולל תחומים ייחודיים כהאזנה ומחקר ואף לתפקידים טכנולוגיים שונים. זהו ללא ספק שירות משמעותי בחיל חשוב ביותר, אך הכל מתחיל מהמיונים לכלל חמ"ן, שהם מאתגרים למדי. זאת, כולל סדרת מבחנים מורכבים ומגוונים מאוד, בהם מבחן סדרות מספרים, מבחן תפיסה מרחבית ומבחן אישיות. לאחר מכן ישנו גם שלב של מיון קבוצתי, מיון אישיות ואף ראיון פסיכולוג. בסך הכל, בהחלט תהליך מורכב ומאתגר.

אז אחרי שהשקעתם בכך בהצלחה ולפני השירות התובעני שלפניכם, וודאי תרצו לארגן מסיבת גיוס? לנקות את הראש ולחגוג קצת את ההצלחה המכובדת הזו ואת ההמשך המלהיב והמעניין שלפניכם? רעיון טוב. בואו נראה כיצד עושים זאת כמו מקצוענים:

לוגיסטיקה

כמו בצבא, גם בארגון מסיבות חשובה קודם כל הלוגיסטיקה. זה אמנם לא מיונים ליחידה מיוחדת, אבל גם כאן כדאי ומשתלם להיות מסודרים. בין אם זה אומר קובץ במחשב או כמה דפים ועט. קצת סדר והדברים יזרמו בזריזות ובצורה אופטימלית. למשל – איך לתאם בין כולם? אם יש לכם איזו זיקה לטכנולוגיה, וודאי תוכלו למצוא לכך כמה פתרונות טכנולוגיים שימושיים, כמו למשל במסגרת רשתות חברתיות או ווטסאפ.

תורנות מטבח

"הצבא צועד על קיבתו" כמו שאומר הפתגם. כך גם מסיבות גיוס! לכן יש לדאוג לארגן אוכל ושתייה מתאימים. אגב – מי נוהג חזרה? שלא ישתו יותר מדי חריף. מאחר שזו לא חתונה, אתם לא מחויבים לרבע עוף ושאר מנות מקובלות. אם בא לכם למשל דווקא פיצות – אז יאללה, שיהיו פיצות! סכו"ם וצלחות חד פעמיים מפלסטיק, יעזרו לכם לטפל בדברים בקלות ובמהירות – את תורנויות שטיפת הכלים תשאירו בצורה כזו לצבא.

 

 

גיוס כללי

כמובן, לארגן מסיבת גיוס זהו מאמץ משותף. גייסו את החברים וכך הדברים ילכו מהר יותר. כל אחד יתרום מהידע, הקשרים והכישורים השונים שעומדים לרשותו.

תקציב

נכון, זו לא חתונה, אלא סך הכל מסיבת גיוס. אבל עדיין – כל זה יעלה כסף ומישהו צריך לשלם. מאחר שסביר שאין לכם לפני הגיוס משאבים כספיים רבים מדי בצד, כדאי להיות מבחינה זו מחושבים מאוד. להבין כמה יעלו הדברים השונים בהם אתם מעוניינים, מה התקציב שעומד לרשותכם ולחשוב קצת על דרכים אפשריות לחסוך.

מוזיקה

מוזיקה ומסיבות הולכים ביחד היטב. האם תזמינו תקליטן? בכל מקרה, תרצו לבחור מראש מוזיקה מתאימה. אם יש בחברים מי שיודעים לנגן, אולי כדאי לנצל גם את כישוריהם המיוחדים האלה. ואולי קריוקי? כל אחד והעדפותיו.

ויש עוד

  • היכן? – כמובן, תצטרכו להחליט היכן אתם רוצים לקיים את מסיבת הגיוס. בפאב? במקום של משחקי פיינטבול? בים? בטבע? האפשרויות רבות.
  • מתי? – מה המועד, אשר יתאים ביותר לכולם?
  • אולי "קונספט"? – מה דעתכם על מסיבת גיוס עם "קונספט" מיוחד? שכולם יגיעו לבושים כ..
  • צילום – מי יצלם? האם להזמין גם צלם?

לסיכום

הרווחתם ביושר את הכניסה לחיל המודיעין. כעת תנו לעצמכם צ’ופר קטן וגם לחברים, בדמות מסיבת גיוס מאורגנת היטב ומהנה.

מאמרים אחרונים

איך הישראלים אוכלים?

נגישות