עידו עוז למען המסעדנים: מה צריך לדעת לפני שלוקחים הלוואה להקמת עסק בתחום המזון?

החלטה לגבי פתיחת עסק בתחום המזון היא החלטה משמעותית ומרגשת במיוחד, אבל צריך לקחת בחשבון כי במציאות הכלכלית של היום, הקמה של עסק בתחום הזה מחייבת קבלת מימון המתבצע על ידי קבלת הלוואה. למעשה, גם אם יש לכם מספיק חסכונות, לא פעם נדרש לפנות לבנק או לגוף חוץ בנקאי לטובת קבלת מימון לפעילות שוטפת, בהתאם לתוכנית הפיננסית. לפני שאתם מחליטים לגשת לקבלת להלוואה, צריך לקחת בחשבון מספר גורמים. בשביל לסייע לכם, ביקשנו את הסיוע של עידו עוז, מומחה בתחום המשכנתאות, לטובת קבלת החלטות מושכלות. מוכנים? בואו נתחיל.

החשיבות של תוכנית עסקית


לפני הגשת בקשה להלוואה, צריך שתהיה לכם תוכנית עסקית מבוססת. תוכנית זו צריכה לתאר את היעדים, האסטרטגיות, שוק היעד, התחרות ותזרים המזומנים הצפוי, לטובת קבלת החלטות שיניבו לכם את היכולת לקבל הלוואה התואמת את הצרכים הנדרשים. עידו עוז מסביר כי הייעוד של תוכנית עסקית היא לטובת מפת דרכים שנועדה לסייע לכם להבטיח את המימון שאתם צריכים, מאחר ומדובר בתנאי סף שאותו צריך להציג בפני הבנקאי, בעת קבלת ההלוואה. עבודה עם יועץ עסקי צמוד המתמחה בתחום המסעדנות יכול לסייע לכם לבנות תוכנית סדורה שאיתה  תוכלו לעבוד גם בטווח הקצר וגם בטווח הרחוק, ועל כן לפני שאתם ממהרים לגשת לקבלת הלוואה, צריך לוודא כי יש לכם תוכנית שאותה אפשר להציג, ומפרטת לגבי השימוש בכספים שאותם תקבלו במסגרת ההלוואה.

חקר שוק לגבי הלוואות


אם בעבר האופציה של קבלת הלוואה הייתה שמורה רק לבנקים, כיום יש לא מעט נתיבים, כמו למשל גוף חוץ בנקאי, הלוואה חברתית ועוד. עם עליית הריבית, צריך לקחת בחשבון את התנאים של כל הלוואה, ולבצע השוואה. מדובר בהליך הכרוך בהשקעה של זמן, אולם בשביל להשיג תנאים אופטימליים, השקיעו במחקר שוק ובדקו מי מעניק לכם את ההלוואה הטובה ביותר. עידו עוז ממליץ לתאם פגישה עם יועץ פיננסי, מאחר והוא יכול לסייע לכם לזהות את אפשרויות ההלוואה הטובות ביותר עבור העסק, ולהבטיח שאתם מבינים את התנאים במלואם, רגע לפני החתימה. בכך, ניתן יהיה להבטיח כי קבלת החלטות לגבי ההלוואה תתבצע רק לאחר שיש לכם את כל הנתונים לגבי מועד הפירעון, הריבית והמסלול, כחלק מהבנה כי בכך ניתן יהיה למקסם את ההלוואה לעסק.

שיפור דירוג האשראי


אחד מהפרמטרים שיקבעו האם אתם זכאים לקבלת הלוואה הוא דירוג האשראי שלכם. במידה ומדובר בדירוג אשראי נמוך, אתם תתקשו לקבל את ההלוואה או תידרשו לחתום על הלוואה בתנאים שעלולים להוביל אתכם למדרון תלול, בעקבות ריביות גבוהות. במידה ודירוג האשראי נמוך, צריך לדאוג מבעוד מועד לביטחונות או ערבים וכן לפעול לשיפור הדירוג, באמצעות התנהלות פיננסית נכונה, החזר הלוואות לפני קבלת ההלוואה החדשה.

לסיכום


הקמת עסק בתחום המזון היא חלום השמור ללא מעט יזמים. החלטה לגבי לקיחת הלוואה יכול לסייע לכם להשיג את המימון הדרוש,  לטובת הפעלה של העסק בטווח הקצר והרחוק. אולם, בשביל להשיג את ההלוואה האטרקטיבית ביותר, חשוב לעבור היטב על הטיפים אותם הצגנו לכם כאן – החל מהקמה של תוכנית פיננסית סדורה ועד לשיפור של דירוג האשראי. עם סיוע מצד יועץ עסקי המתמחה בתחום ניתן לקבל מעטפת מקצועית, לטובת קבלת החלטות וכן קידום של שקיפות שנועד להוביל בסופו של דבר לאישור הלוואה, בתנאים נוחים ועם שימת דגש על התאמה ליכולת ההחזר החודשי.

מאמרים אחרונים

איך הישראלים אוכלים?

נגישות