אי למטבח אינו שלם ללא כסאות בר מתאימים – וכך תבחרו אותם!

כסאות בר הפכו למגמה עיצובית רחבה, והיום אפשר למצוא אותם ביותר ויותר בתים, כאשר המיקום האופטימלי שלהם הוא ליד אי במטבח שלרוב משמש כאזור ישיבה ואכילה. על מנת להפוך את האי למרכז הבית ובפרט המטבח, חשוב לבצע קנייה חכמה ולבחור כסאות בר כראוי. זוהי נשמעת משימה פשוטה, אך בפועל מדובר בפרויקט מאתגר שמצריך התייחסות למספר היבטים. במאמר שלפניכם סקרנו את הדברים החשובים שצריך לבדוק כשרוכשים כסאות בר למטבח.

לוודא שכסאות הבר נוחים

בעת עיצוב מטבח יש דגש רב על האסתטיקה של כל פריט במרחב, אך כשמחפשים כיסאות בר למטבח מומלץ קודם כל לוודא שהם נוחים. הדרך הטובה ביותר לוודא שכיסא בר אכן נוח מבחינתכם היא פשוט לשבת עליו. מומלץ לא להסתפק בישיבה קצרצרה, אלא להקדיש זמן ומחשבה לבדיקת הנוחות של כל כיסא שאתם מעוניינים בו. לא צריך להגזים ולשבת שעה על כל אחד מהכיסאות שאתם בודקים, לרוב ישיבה של כמה דקות תספיק כדי לוודא שהגוף שלכם אכן מרגיש בנוח בישיבה על הכיסא.

למדוד את הגודל של הכיסא

אם אתם רוצים לרכוש כיסאות בר מתכווננים תוכלו להתאים את הגובה של הכיסא לגובה הדלפק, אך אם הכיסא אינו מתכוונן חשוב לוודא שהוא לא גבוה מידי או נמוך מידי. מומלץ שהכיסא יהיה נמוך בכ-20 ס"מ מגובה הדלפק, לכן כדאי למדוד את גובה הדלפק ולהגיע עם המידע לחנות, כך שאנשי המקצוע שעובדים בה יוכלו לעזור לכם לבחור את כיסאות הבר האופטימליים מבחינת הגובה. אם אתם משפצים את המטבח ובוחרים את כיסאות הבר עוד לפני הקמת הדלפק, אתם תוכלו לעמוד בפני מגוון רחב יותר של אפשרויות וסוגים של כיסאות בר, ועל פי גובה הכיסא הנבחר לבנות דלפק מתאים.

בנוסף לגובה, חשוב לבחון גם את הרוחב של כיסא הבר. יש כיסאות בר רחבים וצרים, והבחירה ביניהם משפיעה על הנוחות ועל מספר כיסאות הבר שתוכלו להכניס למטבח שלכם. לכן, מומלץ למדוד גם את הרוחב המיועד לכיסאות הבר במטבח, כך שאנשי המקצוע בחנות יוכלו לעזור לכם בבחירת כיסאות ברוחב המתאים ובהתאם לצרכים שלכם.

 

 

להתאים את כיסאות הבר למרחב

כיסאות בר תורמים למטבח לא רק פונקציונאליות גבוהה, אלא גם אסתטיות. לכל אדם יש טעם משלו והעדפות משלו, אך חשוב להקפיד על סנכרון והרמוניה בין הכיסאות לבין פריטים אחרים במטבח, ובפרט האי והמוטיבים העיצוביים האחרים בבית. כדאי לבחור כיסאות שיתמזגו עם הסגנון העיצובי של המטבח, ולא לבחור את הכיסא המיוחד והראשון שאתם נתקלים בו, אלא לבחון היטב האם הוא משתלב במטבח שלכם.

לבדוק את איכות החומרים מהם עשוי הכיסא

כיסאות בר מהווים את אחד מפריטי הריהוט השמישים ביותר בבית. אנחנו גוררים אותם, מרימים אותם, מעבירים אותם ממקום למקום ומבלים זמן לא מועט בישיבה עליהם. אם הכיסאות שייבחרו לא יהיו איכותיים מספיק, הם כנראה לא יחזיקו לאורך זמן. מומלץ לבדוק שהכיסא שבחרתם עשוי מחומרים עמידים וחזקים, שהשלד ממנו הוא מורכב הוא איכותי ושהוא יוצר לפי התקנות הנדרשות.

לסיכום

כיסאות בר מעוצבים הפכו לפריט מבוקש ופופולארי כמעט בכל בית בישראל. לפני שאתם רצים לקנות כיסאות בר לאי במטבח שלכם כדאי לוודא שהם קודם כל נוחים, שהם מתאימים במידות מבחינת הגובה והרוחב, שהם מתאימים מבחינה עיצובית למטבח ולבית ושהם עשויים מחומרים איכותיים. כך תוכלו להבטיח שהכיסאות שבחרתם הם אכן המתאימים ביותר למטבח שלכם, וליהנות מהם להרבה זמן.

מאמרים אחרונים

איך הישראלים אוכלים?

נגישות