עושים את זה נכון: איך כדאי לבחור ארונות מטבח?

בחירה של ארונות למטבח היא בחירה מורכבת למדי, וזאת בשל הרצון להוביל לעיצוב אשר יתכתב עם הטעם האישי, לצד פרקטיות שהיא הכרחית בכל הקשור לאחסון של כלי מטבח. על מנת לסייע לכם לבחור כשורה ולהניב השקעה כספית משתלמת לטווח הרחוק, בחרנו להציג את כל הטיפים החשובים ביותר, רגע לפני שאתם משקיעים את כספכם.

יצירת קשר עם חברה מקצועית המתמחה בתחום

אם עד לפני מספר שנים ארונות מטבח היו נמכרים בעיצובים בסיסיים למדי כיום ניתן להבחין בשינוי מגמה אשר מגיע לידי ביטוי במגוון רחב של ארונות אשר אותם ניתן לרכוש בהתאם לסגנון העיצוב הנבחר של המטבח – בין אם מדובר במטבח כפרי מודרני או מטבח בסגנון ים תיכוני. על מנת שתוכלו להיות מדויקים בבחירה שלכם, מומלץ ליצור קשר עם חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום כמו למשל מטבחי רגבה, וזאת מתוך מטרה להתאים את הארונות לעיצוב וכן לבחור מבין קטלוג של ארונות, כל זאת מתוך מטרה לבחור את הארונות, בהתאמה אישית לצרכים ולמסגרת התקציב.

החלטה לגבי מסגרת התקציב

טווח המחירים של ארונות יכול לנוע בין מאות לאלפי שקלים, תלוי בגודל, חומר הגלם וכן רמת הגימור. מעבר להיבט של הפרקטיות במטבח, צריך לקחת בחשבון כי מדובר בהוצאה לא מבוטלת, ועל כן לפני שאתם בוחרים את הארונות חשוב מאוד להחליט לגבי התקציב שאותו תרצו להקדיש, כל זאת מתוך מטרה להימנע מהוצאות כספיות כבדות. שימו לב כי אם אתם מקבלים הצעת מחיר אשר נמוכה ממחיר השוק אתם עלולים למצוא את עצמכם עם ארונות שבעוד מספר שנים תידרשו להחליף, ועל כן רצוי להשקיע את הכסף בחוכמה דרך רכישה המתבצעת אצל חברה מקצועית המתמחה בתחום.

 

 

התאמה לסגנון העיצוב הנבחר

מאחר ארונות מטבח הם לא רק פריט ריהוט אלא גם חלק בלתי נפרד מהעיצוב הכללי, החלטה לגבי ארונות צריכה להתבצע בהתאם לסגנון העיצוב של המטבח. אם בחרתם לעצב את המטבח למשל בסגנון כפרי, אפשר לבחור בארונות אשר עשויים מעץ מלא, ואילו מדובר בסגנון עיצוב מודרני, בחרו בארונות אשר משלבים אלמנטים כמו למשל פס נחושת אשר ישתלב בצורה מושלמת עם העיצוב הכללי, ובכך ישלים אותו.

קבלת השראה

דרך נהדרת לבחור ארונות יכולה להתבצע באמצעות קבלת השראה. ברשות החברתיות כמו גם את הקטלוגים של חברות אשר מתמחות בתחום של ייצור מטבחים תוכלו למצוא שפע של השראות אשר מהן תוכלו לבחור את הארונות היפים ביותר למטבח, ובהתאם לכך גם למקד את תהליך הבחירה כך שהוא יתאים בדיוק לאסתטיקה ולעיצוב אותו אתם רוצים ליצור מסגרת של עיצוב המטבח.

פרקטיות כקו מנחה

בהמשך לסעיף הקודם, שני הדגשים משרתים להנחות אתכם הם לא רק העיצוב אלא גם כמובן הפרקטיות. פונקציונאלית היא חלק בלתי נפרד מהחלטה לגבי רכישה של ארונות אשר צריכים לשרת אתכם כהלכה מבחינת אחסון של כלים וציוד, ועל כן בדקו את החלוקה הפנימית ואת הגובה של הארונות, כל זאת מתוך מטרה לשלוף את הפריטים בקלות, כמו גם לשמור על סדר וארגון.

לסיכום

רכישה של ארונות עשויה להיות מאתגרת למדי, וזאת בשל המגוון הגדול של ארונות לבחירה. יחד עם זאת באמצעות השכירה אותה הצגנו לכם כאן תוכלו להיות ממוקדים יותר כמו גם החלטיים, כחלק מקבלת החלטות אשר תניב לכם בסופו של דבר את היכולת לבחור ולהתקין את ארונות המטבח היפים והפונקציונליים ביותר למטבח שלכם.

מאמרים אחרונים

איך הישראלים אוכלים?

נגישות