עתיד עולם הקולינריה: אוכלים לפי תפריט? אולי הוא יהפוך לאלגוריתם

אין ספק שבשנים האחרונות השימוש בטכנולוגיה חכמה רק הולך ותופס תאוצה, כך גם השימוש באלגוריתמים שמסייע לנו לקבל החלטות מושכלות. מה זה מהנדס אלגוריתמים ואיך השימוש באלגוריתמים יכול לתרום לנו? כל התשובות.

מה זה מהנדס אלגוריתמים?

כיום יש המון סטארטאפים שעובדים על פיתוחים חדשים בתחום הקולינריה, ואחד מהם הוא פיתוח אלגוריתמים שיוכלו לסייע בהתאמת תזונה וכדומה. אז מה זה מהנדס אלגוריתמים? הכל נעשה מאחורי הקלעים, אבל למעשה זו אחת העבודות החשובות בעולם המודרני. בעולם שבו לכל אחד מאיתנו יש את הרצונות שלו, האינטרנט נועד להעמיד אותם לרשותנו במהירות האפשרית. מדובר למעשה באדם המתמחה בתחום עיבוד התמונה שיודע להבין מה כל אחד מאיתנו רוצה בכל רגע נתון. מהנדס אלגוריתמים הוא מקצוע מבוקש מאוד ולא בכדי לא מעט חברות הייטק מחפשות עובדים בתחום, נדבר על כך בהמשך המאמר.

התפקיד כולל מעקב אחר היסטוריית הגלישה של כל משתמש או פעולות שונות וחיבור של התמונה השלמה ככל האפשר. ככל שהתמונה שתורכב שלמה יותר, כך גדל הסיכוי שהיא תענה על הצרכים האמיתיים של כל משתמש.

למה צריך את התפקיד הזה?

אין ספק שתחום עיבוד התמונה הוא אחד המבוקשים כיום בתעשיית ההייטק. מאות חברות שונות ומגוונות נפתחות מדי שנה, כל אחת לוקחת את הסיכויים שלה בתחום החברות הגדולות. כל חברת הייטק צעירה מבינה שברגע שהיא מבינה את צרכי הלקוחות שלה, ההצלחה נמצאת בהישג יד.

גם תחום עיבוד התמונה (עיבוד תמונה) מציב לא מעט אתגרים. העולם ישנה את פניו בכל עת, ואתה כמהנדס אלגוריתמים תצטרך להסתגל אליו. לכן חשוב לציין שלא מדובר בעבודה משעממת שעומדת במקום, אלא בעבודה שתמיד מביאה משהו חדש.

 

 

למי התחום הזה מתאים?

לפני שאתם קופצים על העגלה, חשוב שתבינו שלא קל להתמקצע בתחום הזה. כמו הרבה משרות הייטק אחרות, יש כאן כמה דרישות סף שיכולות להיות קצת מאיימות. אבל מי שעומד בתנאי הסף הללו ימצא את עצמו באחת העבודות המעניינות ביותר.

דרישת הסף הבסיסית ביותר לכל מהנדס אלגוריתמים היא תואר ראשון ותואר שני בעיבוד אותות. זו אחת הסיבות לכך שאין הרבה מהנדסי אלגוריתמים בשוק. אז אם תגיע לנקודה שבה אתה יכול לעשות את הקריירה הזו, היא תהיה עבורך עתיד בטוח.

מה תורם השימוש באלגוריתמים?

התפתחויות טכנולוגיות בעולם הבינה המלאכותית וה"ביג דאטה" בעשורים האחרונים הביאו למגוון פיתוחים חדשניים שאפשרו לבצע פעולות שבעבר היו מסורבלות או אפילו בלתי אפשריות. עיבוד מידע בקנה מידה זה מאפשר ליצור מערכות המיועדות לחזות התנהגות לגבי פרטים. בישראל ובמקומות אחרים בעולם, קיימת מגמה גוברת של ממשלות ליישם צעדים טכנולוגיים חדשניים בפעילותן הכללית, בעיקר במתן שירותים ציבוריים לאזרחים.

מה אפשרויות התעסוקה בתחום?

יש כל מיני חברות שזקוקות למפתחי אלגוריתמים. בין היתר בארגונים במגזר ההייטק, בחברות במגזר הביוטכנולוגיה, בארגונים בתעשייה הביטחונית ובעסקאות ומטבעות קריפטוגרפיים בתעשיות כמו המגזר הפיננסי ושוקי ההון. כמו כן, בשנים האחרונות, חברות וסטארט-אפים המתמחים בטכנולוגיות כמו ראייה ממוחשבת, מכוניות ומטוסים בנהיגה עצמית, ואפליקציות בתחום הבריאות, גם הגבירו את הביקוש לעובדים בתחום האלגוריתמים.

בחלק מהחברות בתעשיית ההייטק, ניתן לעיתים למצוא משרות כמומחי אלגוריתמים הדורשים תואר ראשון בלבד, אך משרות אלו מיועדות לרוב לעובדים בעלי ניסיון רב בפיתוח או בתכנות. משרות אלו הן לרוב בסטארט-אפים קטנים.

לסיכום,

במאמר זה למדנו מה זה מהנדס אלגוריתמים ואיך השימוש באלגוריתמים יכול לתרום לנו. אין ספק שהעולם כולו הולך לשם וזו בדיוק הסיבה שבגינה חברות הייטק מחפשות עובדים בתחום.

מאמרים אחרונים

איך הישראלים אוכלים?

נגישות