מבחר שלא הכרתם: אילו סוגי נקניקים קיימים?

אם אתם חובבי נקניקים מושבעים ורוצים להכיר את המבחר הקיים, הגעתם למקום הנכון. קבלו את סוגי הנקניקים שאנחנו ממליצים לכם לשלב בכריך שלכם.

סלמי סרוולד

נתחיל בנקניק מסוים שאתם חייבים לנסות. סלמי סרוולד הוא נקניק יבש ואיכותי בטחינה דקה, נקניק העשוי מנתחי בקר איכותיים ומובחרים. הנקניק הזה מיוצר בהשראה של המסורת ההונגרית ובמהלך ההכנה שלו מעשנים אותו על מנת לקבל טעם חמצמץ ועדין. חובבי הנקניקים יגדירו אותו כנקניק חובה הכל בית, כזה שאתם פשוט חייבים בכריך שלכם.

פסטרמה בקר

זה נכון שברוב המקרים אנחנו קושרים את הפסטרמה לכריך פשוט, כזה שאוכלים על הדרך רק כדי לדכא את הרעב. במקרה הנוכחי אנחנו מדברים על פסטרמה בקר, פסטרמה מעולה מנתח בשר איכותי בצבע ורוד. הפסטרמה הזו יכולה להיות מורכבת מנתח אחיד, או לחלופין משילוב של מספר נתחים ולכן גם כאן המבחר הוא רחב מאד. את פסטרמה הבקר מפיקים באמצעות בישול ארוך וממושך עם עישון או המלחה, תלוי כמובן בטעם שלכם. כשתאכלו את הפסטרמה הזו תגלו שהיא בכלל לא מבייש נתחי בשר איכותיים.

שייטל

שייטל הוא נקניק שמפיקים מהירך האחורית, חלק שמאופיין בטעמים עשירים במיוחד ולא פחות חשוב מזה, מדובר בנקניק דל שומן שמתאים במיוחד עבור מי מכם שרוצים לשמור על הגזרה. את השייטל צולים כנתח שלם, אך ניתן לפרוס אותו כמובן גם לחתיכות דקות יותר. הוא מגיע במראה זהוב אדמדם ומתאים במיוחד להכנה של מנות מהירות.

 

 

פרושוטו

נקניק שמגיע אלינו היישר מאיטליה, שם כללי של כל מוצרי בשר מעושן ומיובש מחזיר. התצורה המוכרת ביותר שלו היא שוק חזיר מעושנת, שוק בעלת טעמים עמוקים ועשירים שנחתכת לפרוסות דקות במיוחד בעלות טעם חד שלא ישאירו אתכם אדישים. בקיצור, פרושוטו הוא נקניק איכותי וטעים שאתם חייבים לנסות.

קבנוס

אנחנו מניחים שאם אתם אוהבים נקניקים, אין מצב שאתם לא מכירים את הקבנוס. הקבנוס מגיע אלינו מפולין, אך מקור השם הוא בכלל מהמילה קאבאן באוקראינית, חזיר בר. אז אם כבר מדברים על המטבע הפולני, הקבנוס מגיע בתצורה של נקניקיית חזיר מעושנת באורך של בין 30-60 ס"מ. למעשה, הקבנוס נחשב לסוג של חטיף של נקניק, פחות מקובל לשלב אותו בתוך סנדויץ', אך זה כמובן פתוח להחלטה שלכם.

צ'וריסו

מי לא מכיר את הצ'וריסו? אז האמת שלצ'וריסו יש הרבה מדינות שטוענות שהן אלה שהמציאו אותו, בין השאר ספרד, מקסיקו ופורטוגל. האמת היא שאם אנחנו מתעקשים לאתר את המקור האיכותי ביותר אנחנו דווקא פוזלים לכיוון ארגנטינה. הצ'וריסו היא נקניקיה העשויה מבשר שומני וקצוץ, לרוב מבשר חזיר. בצ'וריסו תוכלו למצוא פלפל אדום יבש ומעושן, פפריקה או צ'ילי, כל אלה מעניקים לנקניק הזה את הטעם החריף ואת הצבע האדמדם.

קורנביף

קורנביף הוא נקניק שמגיע אלינו היישר מארצות הברית, נתח בשר כבוש ומתובל שמומלץ מאד לשלב בתוך כריך עם חרדל וחזרת. במהלך תהליך הכבישה שלו מפזרים המון גרגירי מלח גס, זה כמובן משפר את טעמו ובשילוב עם תערובת תבלינים עשירה אנחנו מגיעים פה לטעמים עשירים במיוחד. אמנם מדובר פה בנתח איכותי מאד, אך אנחנו רוצים שלא תפקידו גם את הכמות, אל תתביישו, שלבו כמה שיותר פרוסות וקבלו כריך עבה ועשיר.

לסיכום, אם אתם אוהבים נקניקים ומחפשים גיוון, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לשלב ביום יום שלכם את אחד מסוגי הנקניקים שסקרנו במאמר זה. כמובן שיש עוד מגוון רחב של סוגי נקניקים, אך קצרה היריעה מלפרט על כולם פה.

מאמרים אחרונים

איך הישראלים אוכלים?

נגישות