לבן, חלב, מריר או גולדי: איזה סוגי שוקולד קיימים?

המשפט הידוע אומר שעל טעם וריח אין מה להתווכח, אך נראה כי לגבי מאכל אחד קיימת הסכמה ואהבה משותפת לכולנו, הלא הוא השוקולד הטעים, המגיע אלינו במגוון צורות, סגנונות וטעמים ואם אתם תוהים לעצמכם על איזה סוגי שוקולד אנחנו בדיוק מדברים, אתם מוזמנים לקרוא ולגלות איתנו.

מהיכן מגיע אלינו השוקולד?

עוד לפני שנעסוק בסוגי השוקולד הקיימים, נצטרך לגלות מעט סבלנות, כי כדי שנוכל להעריך את השוקולד הנפלא שכולנו אוהבים, ולפני שנצלול לסוגי השוקולד השונים ביניהם שוקולד קליבו מריר, חלב ולבן, כדאי שנכיר קצת את ההיסטוריה של השוקולד ומהיכן בכלל הכול התחיל. אז למי שעדיין לא יודע, מקורו של השוקולד, המגיע אלינו באריזות שונות וצבעוניות, הוא עוד בשנת 500 לפני הספירה במקסיקו, כשתהליך הייצור מורכב מזרעי הקקאו הטרופיים, אשר עוברים תהליך התססה, קלייה וטחינה וביחד עם רכיבים נוספים, הופכים לשוקולד המוכר שכולנו אוהבים.

לא רק טעים – היתרונות של השוקולד

אין ספק שדי בטעם המושלם של השוקולד כדי להפוך אותו למאכל אהוב וכל כך פופולארי, אך מלבד הטעם הכובש, לשוקולד יש מגוון יתרונות נוספים, ביניהם, היותו מקור לאנרגיה מרוכזת, השפעתו החיובית על מצב הרוח שלנו ואף יכולת להגן על תפקוד הלב וחיזוק המערכת החיסונית, כפי שמחקרים שונים מראים.

כך, השילוב של הטעם המושלם והיתרונות הרבים, הפכו את השוקולד למוצר צריכה בסיסי, מתוק ומפנק שכולנו אוהבים לאכול, בין ארוחות, כחטיף, או לפני מבחנים מלחיצים, אך כדי שנכיר לעומק את השוקולד האהוב עלינו, כדאי שנכיר אילו סוגי שוקולד קיימים.

 

איזה סוגי שוקולד קיימים?

שוקולד מריר, שוקולד חלב, או שילוב של טעמים ותוספות, המבחר של השוקולדים הקיים כיום הוא כמעט ובלתי נגמר ואף נראה שרק הולך ומתחדש עם הזמן. כעיקרון, סוגי השוקולדים נבדלים זה מזה בדרך כלל על פי אחוז מוצקי הקקאו (כאשר ריכוז גבוה מעיד לרוב על איכות טובה יותר) ועל פי התוספות והחומרים השונים שמוסיפים לקקאו.

סוגי השוקולד העיקריים:

שוקולד חלב

למוצקי הקקאו בשוקולד זה (המהווים לרוב כ – 40% מהרכיבים) מוסיפים חלב או אבקת חלב וסוכר והוא נחשב לשוקולד מתוק במיוחד, אשר הפך אותו לאחד מסוגי השוקולדים האהובים ביותר בעולם. המרקם של שוקולד חלב הוא רך ונמס בקלות בפה, מאפיינים אשר הפכו אותו לחטיף פופולארי במיוחד, המתאים גם לאפייה ובישול של עוגות וקינוחים.

שוקולד מריר

השוקולד המריר מכיל אחוז גבוה של מוצקי קקאו (נתון ההופך אותו לשוקולד איכותי במיוחד) ואחוזי סוכר נמוכים, המעניקים את הטעם המריר במקצת, והמקורי, של פולי הקקאו. לשוקולד המריר צבע כהה והוא בעל יתרונות רבים המשפיעים על תחומים בריאותיים שונים, כמו לחץ דם, תפקוד הלב ונוגדי חמצון המאטים תהליכי הזדקנות.

שוקולד לבן

סוג זה של שוקולד נחשב למעט חריג בנוף החום – שחור המוכר של השוקולדים, אך למעשה, הוא תוצר מקורי בהחלט של פולי הקקאו, כאשר מקורו של הצבע הלבן נובע מכך שאין בו מוצקי קקאו. כך, הרכיב העיקרי בשוקולד הלבן הוא חמאת קקאו, כאשר תוספות כמו חלב, סוכר וטעמים שונים, הופכים אותו למוצר המתפקד בעיקר בקינוחים, ציפויים ורטבים.

שוקולד בלונדי

אחד החידושים המרעננים בעולם השוקולדים הוא שוקולד בלונדי, או בשמו הנוסף שוקולד זהב, המיוצר באמצעות תהליך קרמול של השוקולד הלבן, תהליך המקנה לו טעם עשיר, עדין ומיוחד בהחלט.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

איך הישראלים אוכלים?

נגישות