מנצחים את החיידקים: המדריך המלא לשמירה על ההיגיינה במטבח

אחד החדרים החשובים ביותר בכל בית הוא כמובן המטבח. אנו שוהים במטבח במרבית שעות היום כמו גם מקדישים לא מעט זמן לשהייה משותפת, בין אם מדובר בישיבה מסביב לאי של המטבח או בפעילויות שונות כמו למשל השלמת שיעורי בית ומעקב אחר משימות. מאחר והמטבח צובר לכלכוך ואבק רב, נדרש להקפיד על ניקוי קבוע של משטחי העבודה כמו גם האביזרים בהם משתמשים, וזאת מתוך מטרה להימנע מהצטברות של חיידקים. כיצד תוכלו לשמור על ההיגיינה במטבח? להלן כללי ברזל שיסייעו לכם בתהליך אשר ימנע הצטברות של חיידקים, שעלולים לסכן את בריאותכם:

שימוש בחומרי ניקוי ייעודים

על מנת לנקות בצורה יסודית את הדפקים, ארונות כמו גם משטחי העבודה כמו אי נדרש לעבוד עם חומרי ניקוי ייעודים אשר מותאמים לסוג המטבח שלכם. שימו לב כי שימוש לא נכון בחומרי ניקוי עשוי להוביל לא רק להצטברות של חיידקים אלא גם לנזק ממשי למטבח, ועל כן בדקו היטב את הרכיבים של המוצר וכן את מידת ההתאמה שלו למטבח שלכם.

הקפדה על כלי ניקוי ייעודים

כאשר מנקים את המטבח נדרש להשתמש בכלי ניקוי ייעודים מאחר ושימוש בכלים שונים עשוי לגרום למצב של העברת חיידקים ממשטח אחד לשני, מה שלעול לסכן את בריאותכם אבל גם לפגוע בחומרי הגלם, כמו למשל שריטות שנוצרות על גבי שיש כאשר משתמשים במטלית עם סיבים מחוספסים.

מנצחים את החיידקים: המדריך המלא לשמירה על ההיגיינה במטבח

הדברה

על מנת לשמור על המטבח נקי והייגיני חשוב לבצע אחת לתקופה הדברה מקצועית המבוססת על הרחקה של מזיקים, וזאת ע"י ציוד הדברה שאותו ניתן לרכוש בחנויות הייעודיות. יחד עם זאת, לא פעם הפעולה של ההדברה צריכה להתבצע במספר סבבים או שהיא אינה מתבצעת באופן יסודי. על כן, רצוי אחת לתקופה לקבוע עם מדביר מקצועי אשר יבצע את התהליך באופן מקצועי.

שגרת ניקיון קבועה

צריך לשמור על סדר וניקיון במטבח באופן קבוע, וזאת מתוך מטרה להימנע מהצטברות של אבק ולכלכוך. הקפידו לחלק בין כל בני הבית תחום אחריות – החל מניקוי יסודי של המקרר ועד סילוק אבק מהארונות. שגרת ניקיון קבועה ובו בעת כמו למשל כאשר נוצרים כתמים של שמן אחרי בישול יכולים למנוע כתם קבוע או אפילו החלפה של הכלי עצמו בעקבות הצטברות של כתמים.

לסיכום, שמירה על רמת היגיינה גבוהה במטבח היא חיונית לטובת שימוש בסביבת עבודה ושהייה חשובה בכל בית. הקפידו לבצע ניקיון יסודי אחת לשבוע במטבח ולשתף את כל בני הבית – החל מסילוק של אשפה בכל יום ועד שטיפה של כלים לאחר סיום השימוש בהם. סדר בעבודה הוא זה שיבטיח כי המטבח שלכם יהיה סביבה מוגנת ונטולת חיידקים שעלולה לסכם את הבריאות שלכם ושל בני המשפחה.

מאמרים אחרונים

איך הישראלים אוכלים?

נגישות